Paintaball

     Paintball je adrenalinová hra, která vznikla v USA. Hráči dvou týmů jsou vybaveni plynovými zbraněmi. Jako střelivo se používají kuličky, které jsou naplněny zdravotně nezávadným barvivem. Možnosti jak tuto hru hrát je několik- "boj o vlajku", "hon na lišku", "obsazování objektů" apod.

     Jsou také organizovány různé paintballové turnaje, kde nastupují týmy s vyšším počtem hráčů. Stále větší oblíbenost této hry vychází z několika faktorů. Tak hlavně se pohybujete na čerstvém vzduchu, výborně se odreagujete a navíc rozvíjíte vaše schopnosti rychle se rozhodovat a reagovat. V této hře musíte dobře spolupracovat s týmem a proto se také paintball stává oblíbenou hrou u některých ozbrojených složek, kde se paintballové zbraně používají k výcviku městské policie, speciálních jednotek apod.

     Teď si řekneme něco k pravidlům. Hraje se na paintballovém hřišti, které je vymezeno v lesním porostu. Účelem hry je ukořistit soupeřovu vlajku, nebo eliminovat všechny členy soupeře. Při zásahu hráč odchází se vztyčenou rukou ze hry na předem určené stanoviště. Na hru dohlíží rozhodčí. Počet hráčů není přesně stanoven, ale optimální je počet hráčů kolem 15. Může být samozřejmě více nebo méně hráčů. Jakýkoli fyzický kontakt ve hře není povolen.

     Při hře hráč nosí zbraň a musí být vybaven přilbou. Hráč by měl před začátkem hry být dostatečně a vhodně vybaven. Základem je vhodná obuv při pohybu v lese, dobré oblečení, nejlépe maskovací uniformy apod. Dobré je mít také kalhoty s více kapsami pro uschování kuliček, bombiček aj. Je třeba počítat s tím, že kulička po zásahu zanechá barevnou stoupu, která je ovšem snadno omyvatelná. Hlavní prostředky ke hře, tedy zbraň, přilbu, popř. vestu vám zapůjčí provozovatel hry.